Biłgoraj, Północna 17
+48513866193
wojciechtutka@wp.pl

Usługi geodezyjne

Biłgoraj, Geodeta- W. Tutka, P. Wróbel

USŁUGI GEODEZYJNE

Szanowni Państwo, mamy przyjemność przedstawić szeroki wachlarz propozycji prac geodezyjnych. Nasza znajomość branży pozwala nam stworzyć propozycję skierowaną do tych z Państwa, którzy za cel obrali sobie m.in. budowę domu, kupno działki czy inwestycję w nieruchomość. Czyli tych którzy stali się inwestorami. Zlecenia wykonujemy wg indywidualnych potrzeb osób prywatnych oraz na zlecenie biur projektowych i firm budowlanych. Dzięki dbałości o szczegóły, dobry sprzęt i technologie, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego gwarantujemy, że wybrane usługi geodezyjne zostaną przeprowadzone w kompleksowy i rzetelny sposób. Wykonując usługi geodezyjne zapewniamy profesjonalizm, bardzo wysoką jakość techniczną naszych usług i zarazem szybkie wykonywanie powierzonych nam zadań oraz konkurencyjne ceny. Działamy zarówno na obszarze miasta Biłgoraj, jak też powiatu biłgorajskiego. Posiadamy w pełni wyposażony zespół pomiarowy oraz wciąż udoskonalane technologie, które usprawniają i przyspieszają realizację zleconych nam prac.

Mapa zasadnicza i jej adaptacja

Uprawnienia geodety na budowie są bardzo szerokie. Bez jego zgody budowa nie może się rozpocząć i… zakończyć. Zadaniem inwestora jest zakup tak zwanej mapy zasadniczej, którego dokonuje się w przypisanym do danej lokalizacji wydziale geodezji i kartografii. Zawiera ona podstawowe informacje na temat działki, jej określonych punktów itd. Geodeta uaktualnia ją, nanosząc dodatkowe elementy pozyskane w drodze porównania mapy z terenem oraz pomiaru. Wykonanie mapy do celów projektowych trwa około 2 tygodnie.

Czytaj dalej

Wytyczanie budynku

Poprzez usługę geodezyjną rozumiemy również wytyczanie punktów głównych, oznaczanie osi ścian zewnętrznych, a na koniec wytyczanie osi budynku. W szczególnych przypadkach, na życzenie inwestora lub kierownika budowy geodeta może również wytyczyć przebieg ścian zewnętrznych. Powyższe usługi geodezyjne realizowane są w oparciu o punkty graniczne działki, które najczęściej mają postać betonowych bloków wbitych w ziemię (tzw. znaki geodezyjne). Początkowo wytyczanie odbywa się z wykorzystaniem palików, które są wbijane w punktach rzutu osi ścian budynku na lawy drutowe. Obowiązkiem geodety jest również zaznaczenie tzw. poziomu zerowego. Określa on wysokość na której będzie się znajdować posadzka domu. Należy pamiętać, że zaznaczenie to nie to samo co ustalenie. W tym drugim przypadku mówimy o czynności wykonywanej przez projektanta.

Czytaj dalej

Usługi geodezyjne a inwestycja

Jeśli każda z powyższych usług geodezyjnych zostanie już zrealizowana, dalszą realizację inwestycji “przejmuje” kierownik budowy. Na tym jednak współpraca z geodetą się nie kończy. Jego zadaniem będzie również finalny, geodezyjny odbiór budynku. Jego zatwierdzenie będzie równoznaczne z dopuszczeniem do zakończenia realizacji inwestycji. Reasumując, w ramach świadczonych przez geodetę usług geodezyjnych inwestor może zarówno rozpocząć, jak i zakończyć realizację inwestycji. W związku z tym, co warto rozumieć przez tak zwane usługi geodezyjne i czym one tak naprawdę są?

Czytaj dalej

Biuro Geodezyjne W. Tutka, P. Wróbel oferuje następujące usługi geodezyjne:

• Przeprowadzenie podziałów na terenach rolnych i leśnych. Grunty rolne oraz leśne mogą być bowiem dzielone według dwóch różnych procedur podziałowych. Jednej wymagającej decyzji administracyjnej oraz drugiej, zgodnej z przepisami prawa geodezyjnego i kartograficznego (zależnie od wielkości działek wydzielanych z danej powierzchni trenu).
• Realizację podziału nieruchomości na terenach zurbanizowanych. Zadaniem geodety jest wydzielenie z nieruchomości przynajmniej dwóch nowych działek zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o planowaniu i gospodarowaniu przestrzennym, ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz prawem geodezyjnym i kartograficznym.
• Wznowienia znaków granicznych polegające na odtworzeniu ich położenia w przypadku przesunięcia, uszkodzenia lub zniszczenia znaku. Przesunięte, uszkodzone lub zniszczone znaki graniczne, ustalone uprzednio, mogą być wznowione bez przeprowadzenia postępowania rozgraniczeniowego.
• Tyczenie budynków i budowli na gruncie oraz tyczenie urządzeń podziemnych. Zgodnie z prawem budowlanym, pozwolenia na budowę wymagają obiekty budowlane oraz sieci: elektroenergetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne, cieplne, telekomunikacyjne gazowe.
• Wykonywanie inwentaryzacji powykonawczych budynków i budowli oraz urządzeń podziemnych podlegających geodezyjnemu obowiązkowi wyznaczenia w terenie. Zalicza się do nich m.in.: wodociągi, kanalizacje, energetykę i telekomunikację, gaz, co.
• Sporządzanie map do celów projektowych (wersje cyfrowe lub tradycyjne), informacyjnych, opiniodawczych oraz prawnych. Mapa geodezyjna, to wynik skrupulatnych prac geodezyjnych i bardzo ważny nośnik informacji, o granicach działki (terenu), elementach zabudowy i ulokowaniu mediów. Dlatego też bardzo ważną kwestią jest dbałość o dokładne pomiary i rzeczywiste oddanie treści w trakcie tworzenia map.

Dlaczego warto wybrać Biuro Geodezyjne W. Tutka, P. Wróbel ?

Nasze atuty

• Powierzone nam zadania wykonujemy w terminie i z niezwykłą starannością.
• Dbamy o to, żeby każdy Klient był w pełni usatysfakcjonowany z naszych usług.
• Nasza firma składa się z profesjonalistów – młodych inżynierów, potrafiących zrealizować najbardziej skomplikowane zlecenie.
• Nasi pracownicy posiadają wymagane przepisami uprawnienia zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii nadane przez Głównego Geodetę Kraju.
• Przy wykonywaniu zadań stosujemy najnowocześniejszy sprzęt i technologie pomiarowe dostępne na rynku, znanych światowych marek, przy zachowaniu rozsądnych cen.
• Oferta naszej firmy skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, instytucji publicznych, jak i firm z regionu powiatu biłgorajskiego.
• Z satysfakcją współpracujemy z największymi agencjami nieruchomości w regionie.
• Dewizą firmy jest profesjonalizm, terminowość i kompleksowe prowadzenie spraw. To ostatnie oznacza, ze Klient otrzymuje pełną pomoc i wsparcie naszych inżynierów w czasie współpracy.

PREDYSPOZYCJE OSOBOWOŚCIOWE

Dobry geodeta powinien wyróżniać się myśleniem matematyczno-logicznym, doskonałą wyobraźnią przestrzenną. Cechy charakteru jakie powinien mieć przyszły geodeta to między innymi: cierpliwość, systematyczność, dokładność, skrupulatność, zamiłowanie do porządku, uzdolnienia rysunkowe oraz obliczeniowe, dobry wzrok. Niejednokrotnie przyda się również dobra kondycja i wytrzymałość fizyczna, gdyż praca geodety wymaga pracy w terenie i podczas różnych warunków atmosferycznych. Osoba pracująca na stanowisku geodety powinna posiadać zdolność szybkiej nauki obsługi sprzętu informacyjnego oraz urządzeń geodezyjnych.

FIRMY GEODEZYJNE

Wybierając firmę geodezyjną należy kierować się jej renomom, opiniami stałych i jednorazowych klientów. Należy również zwrócić uwagę w czym specjalizuje się dane biuro geodezyjne oraz jaki stosują sprzęt geodezyjny. Warto również, sprawdzić czy wybrana przez nas firma posiada opinie od zadowolonych klientów. Będzie to wskazówką, że firma jest rzetelna i godna polecenia.

Zapraszamy do współpracy

Usługi geodezyjne W. Tutka, P. Wróbel dedykowane są klientom wywodzącym się z okolic Biłgoraja oraz wszystkim, którzy planują realizację prac geodezyjnych na terenie powiatu biłgorajskiego. Mając na względzie Państwa oczekiwania, zapraszamy do odwiedzenia placówek mieszczących się Biłgoraju lub Woli Małej. Korzystając z naszych usług geodezyjnych z pewnością możecie Państwo liczyć na fachową pomoc geodetów z doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami. Staramy się, aby świadczone przez nas usługi stały na najwyższym poziomie. Godnym uwagi jest fakt, że praca z pasją, służąca dobru klientów, to atut, dzięki któremu Biuro Geodezyjne W. Tutka, P. Wróbel, cieszy się ogromnym powodzeniem i dobrą opinią współpracujących klientów. Jeżeli macie Państwo wątpliwości związane z różnymi kwestiami geodezyjnymi, zachęcamy do kontaktu i podjęcia wspólnego działania.

Przeczytaj opinie naszych klientów

Dodaj opinie w Google

Bardzo mila wspolpraca! Swietny kontakt, szybko i rzetelnie wykonana praca! Ogromne zaangazowanie i dopasowanie do potrzeb klienta! Serdecznie polecam!!

Marcela Sz.

Biłgoraj

Polecam serdecznie , solidna i profesjonalna ekipa (Translated by Google) I heartily recommend a solid and professional team

Monika G.

Dyle

Profesjonalna obsługa biura. Doskonały kontakt z wykonawcą zlecenia i pełne doradztwo w sprawach geodezyjnych i projektowych. Polecam serdecznie

Rafał M.

Biłgotaj